...

Szkoła językowa – jak wybrać? OK

Jak wybrać szkołę językową?

Wciąż bijesz się z myślami, na którą szkołę językową się zdecydować? Szeroka ofert rynkowa może przyprawić potencjalnego kursanta o zawrót głowy. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy wyborze.

Wieloletnia działalność na rynku

Warto skupić się na szkołach językowych, posiadających wieloletnie doświadczenie. Sam fakt utrzymania się na rynku przez kilka lub kilkanaście lat wskazuje na wysoki poziom nauczania i ciągłe zainteresowanie klientów.

Jasna i czytelna oferta

Sposób w jaki dana szkoła językowa się reklamuje i przedstawia swoją ofertę to klucz do sukcesu. Stawiaj na szkoły językowe z przejrzystą i konkretną ofertą. Warto zwrócić uwagę a to, aby na stronie internetowej/blogu/facebooku znajdowały się wszystkie potrzebne informacje dotyczące cen, ilości osób w grupie czy kadry.

Sposób w jaki przekazywana jest wiedza

Zdobądź informacje poprzez jakie metody nauczania kursanci zdobywają wiedzę w szkole językowej. Należy sięgnąć informacji, czy są to zajęcia warsztatowe, biznesowe, czy metoda komunikatywna. Zadaj sobie pytanie na czym chcesz się skupić podczas nauki języka obcego

Ilość osób w grupie

Komfort nauki to podstawa. Zadbaj o to, aby szkoła językowa, na którą się zdecydujesz zapewniała niezbyt liczebne grupy. Liczba 10 osób na grupę jest optymalna. Podczas zajęć lektor będzie mógł poświęcić każdemu kursantowi odpowiednią ilość czasu.

Sposób kwalifikacji do grup

Zapisanie się do szkoły językowej to jedno, ale należy skupić się na tym, aby trafić do grupy, w której uczestnicy będą mieli zbliżony do Twojego poziom języka obcego. Skup się na tych szkołach, które przeprowadzają weryfikację poziomu językowego. Test językowy to ważny etap sprawdzania znajomości języka. Dodatkowo część szkół językowych przeprowadza także rozmowę wstępną, aby sprawdzić, jak kursant radzi sobie w mówieniu.

Zwróć uwagę na kadrę szkoły językowej

Zespół tworzą ludzie. Wykwalifikowana i pozytywna kadra z pewnością przyczynia się do podniesienia poziomu nauki. Lektor odgrywa istotną rolę w procesie nauczania języka obcego. Sposób w jaki prowadzi zajęcia ma wpływ na atmosferę pomiędzy kursantami i całość kursu.

Informacja zwrotna od lektora – zaopiekowanie się kursantem

Zasięgnij informacji, czy szkoła językowa, której ofertę rozpatrujesz dba o to, aby lektor był w stałym kontakcie z kursantem. Dowiedz się, czy lektorzy w przeprowadzają testy, zlecają wykonywanie zadań domowych i stale kontrolują postępy w nauce poprzez chociażby raporty podsumowujące każdy semestr nauki.

Cena za kurs i co jest w niej zawarte

Wiadomo, że każdy chciałby wybrać ofertę szkoły językowej, jak najbardziej korzystną pod względem finansowym. Szkoły językowe często kuszą swoich klientów licznymi rabatami chociażby za posiadanie legitymacji studenckiej, Karty Dużej Rodziny czy za wybór więcej niż jednego kursu. Warto również sprawdzić, czy w cenie kursu zawarte są materiały dodatkowe, a w przypadku zajęć dla dzieci lekcje tematyczne, okolicznościowe zabawy jak np. Halloween i Mikołajki.

Lokalizacja szkoły językowej

Decyduj się na szkoły językowe znajdujące się w miejscu, do którego łatwo dotrzeć zarówno pieszo, jak i komunikacją miejską czy samochodem. Dla części osób może to być drugorzędną kwestią, aczkolwiek zwróć uwagę na to, ile zajmie Ci dojazd na zajęcia i powrót z nich.

Dodatkowe aspekty

Przed wybraniem szkoły językowej – odwiedź ją. Pozyskanie informacji na wyżej wymienione zagadnienia od osoby na co dzień pracującej w biurze i zajmującej się obsługą klienta są niezwykle ważne. Poproś o oprowadzenie po szkole i pokazanie sal lekcyjnych. Jeśli nie masz takiej możliwości udaj się na „wirtualny spacer” po szkole językowej chociażby poprzez przeglądnięcie galerii zdjęć na stronie internetowej.

Scroll to Top
Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.