Egzamin TOEFL iBT

Egzamin TOEFL iBT w Professional English School

egzamin toefl Rzeszów

Professional English School jest jednym Ośrodkiem Egzaminacyjnym na terenie Podkarpacia w którym możecie Państwo zdać Egzaminu TOEFL iBT.

Egzamin TOEFL iBT pozwala uzyskać  najbardziej prestiżowy certyfikat znajomości języka angielskiego w środowisku akademickim, uznawany przez ponad 8 500 uczelni wyższych na całym świecie. Każdego roku, do egzaminu TOEFL® przystępuje blisko milion studentów. Posiadacze certyfikatu TOEFL® to osoby, które mogą swobodnie poruszać się po całym świecie, studiować w dowolnym miejscu na Ziemi, prowadzić badania naukowe czy biegle funkcjonować w środowisku anglojęzycznym.
W swojej nowej formule, zwanej TOEFL® iBT (internet-Based Test), TOEFL® jest najbardziej nowoczesnym z certyfikatów językowych. Zdawany w całości przed komputerem, wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie badań edukacyjnych i technologii komputerowych.

TOEFL® iBT zastępuje wszystkie poprzednie wersje egzaminu, wersję PBT (Paper-Based Test) oraz CBT (Computer-Based Test). Nowy TOEFL® utrzymuje jednocześnie ten sam poziom trudności stając się egzaminem bardziej dostępnym (ponad 30 sesji rocznie) i jeszcze bardziej dopasowanym do wymagań środowiska akademickiego na całym świecie.

Egzamin TOEFL iBT to przede wszystkim:

  • Międzynarodowy egzamin nastawiony na praktyczną umiejętność posługiwania się językiem angielskim na studiach i w anglojęzycznym środowisku
  • Egzamin, który ocenia na skali punktowej (wersja iBT: 0-120 punktów), zatem nie można go ‘oblać’. Wynik to pomiar umiejętności kandydata na precyzyjnej i obiektywnej skali
  • Paszport do studiów na całym świecie – zobacz gdzie TOEFL® jest uznawany i gdzie można go zdać, kliknij na link
  • Atrakcyjny cenowo egzamin, który otwiera największe perspektywy kariery akademickiej spośród wszystkich innych certyfikatów
  • Łatwość podejścia do egzaminu – rocznie odbywa się ponad 30 sesji TOEFL®, czyli TOEFL® jest dostępny 3 do 4 razy w miesiącu
  • Krótki czas oczekiwania na wyniki – na wyniki TOEFL® czeka się ok. 14 dni roboczych od daty egzaminu.

 

Zobacz jak powstają pytania na Egzamin TOEFL iBT:

Format – egzamin TOEFL iBT

Sekcje egzaminu

Czas

Liczba pytań

Rodzaje zadań

Punktacja

Czytanie

60-80 minut

36-56

3-4 teksty, 12-14 pytań do każdego

0-30

Słuchanie

60-90 minut

34-51

4-6 mini-wykładów, 6 pytań do każdego,
2-3 dialogi, 5 pytań do każdego

0-30

przerwa

10 minut

Mówienie

20 minut

6 zadań

2 zadania niezależne
4 zadania zintegrowane

0-30

Pisanie

50 minut

2 zadania

1 zadania niezależne
1 zadania zintegrowane

0-30

Skala ocen egzaminu TOEFL® iBT to 0-120 punktów. Egzamin trwa ok. 4 godziny i zdaje się go jednego dnia. Po części Reading i Listening następuje 10 minut przerwy.

Pobierz przykładowe pytania egzaminu TOEFL®

 

Pobierz przykładowe pytania – Egzamin TOEFL iBT 

 

Egzamin TOEFL iBT i poziomy Rady Europy

TOEFL iBT (0-120 pkt)

B1

B2

C1

Reading (0-30 pkt.)

8

22

28

Listening (0-30 pkt.)

13

21

26

Speaking (0-30 pkt.)

19

23

28

Writing (0-30 pkt.)

17

21

28

TOTAL

57-86

87-109

110-120

Więcej informacji na temat badań przeprowadzonych nad przełożeniem punktacji egzaminów ETS na skalę Rady Europy (CEF) znajdziesz w sekcji Poziomy Rady Europy (CEF).

 

Jak przygotować się i zdać Egzamin TOEFL iBT

Professional English School zaprasza na specjalne kursy przygotowujące do egzaminu TOEFL® iBT. Do egzaminu możesz przygotować się na zajęciach grupowych lub indywidualnych.  Chcesz profesjonalnie przygotować się do egzaminu  TOEFL® iBT? Chcesz uzyskać zaplanowany wynik?  Nasi lektorzy uczestniczyli w intensywnych warsztatach Propell™ for TOEFL® iBT i zostali wpisani do bazy lektorów rekomendowanych przez ETS – sprawdź.

ETS organizuje również bezpłatne jednorazowe warsztaty TOEFL® iBT w formacie face-to-face lub webinar, które pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na pytania od zastosowania egzaminu i jego formatu, przez procedury rejestracji, materiały przygotowujące, aż po praktyczne wskazówki na dzień egzaminu.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj

Rejestracja na egzamin TOEFL iBT

Na egzamin TOEFL iBT, kandydat rejestruje się samodzielnie na stronie www.etsglobal.org, uprzednio tworząc swój profil na stronie rejestracji, potem wybierając miejsce, datę i godzinę sesji.

Na jaki czas przed terminem sesji należy się zarejestrować?

Rejestracja na Egzamin TOEFL  iBT zamyka się na 7 dni przed każdym terminem sesji. Późna rejestracja na egzamin jest możliwa jeszcze na 3 dni przed sesją (nie licząc dnia sesji) ale wiąże sie z dopłatą 35 USD do ceny egzaminu. Możliwość rejestracji uzależniona jest również od dostępności miejsc. Podczas rejestracji na egzamin, terminy, na które nie ma już miejsc nie będą wyświetlane. Zmiana terminu egzaminu może nastąpić na 3 dni przed terminem egzaminu za dopłatą 60 USD. Rezygnacja z egzaminu oznacza zwrot 50% kosztów egzaminu po potrąceniu ewentualnych podatków.

Terminy sesji Egzaminu TOEFL iBT

Terminy Egzaminu TOEFL iBT są dostępne pod linkiem.

Aby zarejestrować się na egzamin w naszym ośrodku należy wejść na stronę www.toefl.org i dokonać rejestracji wybierając nasze centrum wśród dostępnych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress